Ogrzewanie w zgodzie z naturą
Pompa ciepła pracuje automatycznie w zależności od zapotrzebowania na ciepło Twojego domu. Włącza się i wyłącza, aby ogrzać pomieszczenia oraz ciepłą wodę. Dzięki nowoczesnej technologii dostępnej w naszych urządzeniach praca pompy ciepła jest bardzo cicha, a Ty nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych prac związanych z ogrzewaniem.
Inteligentne sterowanie
Z aplikacją MELCloud możesz zarządzać oraz kontrolować pracę pompy ciepła poprzez smartfon, tablet lub komputer. Możesz także na bieżąco monitorować koszty związane z ogrzewaniem.
Przekonaj się jakie to proste. Wypróbuj wersję demo.
Jaką pompę ciepła wybrać?
Zależnie od tego, jakie jest źródło ciepła, rodzaje pomp możemy podzielić na trzy grupy: powietrzne, gruntowe i wodne. Wybór zależy od możliwości finansowych zainteresowanego i otoczenia, w którym znajduje się budynek. Nie jest to łatwa decyzja, wymaga więcej namysłu niż wybór tradycyjnych sposobów ogrzewania, jednak ma szereg zalet. Przyjrzyjmy się jednak najpierw, z jakimi rodzajami pomp ciepła możemy mieć do czynienia.
Powietrzne pompy ciepła
Pompy powietrzne w ostatnim czasie zyskują na dużej popularności, głównie za sprawą tego, że bez znaczenia jest wielkość otoczenia budynku (np. działki). Powietrze w końcu jest wszędzie. Nie oznacza to jednak, że taka pompa nie ma żadnych wad. Żadną tajemnicą nie jest, że powietrze nie jest najlepszym nośnikiem ciepła ze względu na zmienność jego temperatur. Często zdarza się, że spadają one nawet poniżej – 20°C. To z kolei zwiększa koszty działania pompy, ponieważ zużywa wtedy więcej prądu, aby wytworzyć taką samą ilość ciepła, jak przy wyższych temperaturach. Wśród pomp powietrznych wyróżnia się dwa rodzaje.
Pompa powietrze – woda. Ciepło pobierane jest z powietrza i przekazywane do wody. Wykorzystuje się ją po to, aby ogrzewać wodę płynącą z kranu i prysznica.