Skip to content
wentor godziny otwarcia
Pon.-Pt. 8:00-17:00
Sob. 9:00-13:00
wentor kontakt
Szybki kontakt68 363 81 88
pompy ciepła

POMPY CIEPŁEJ WODY

Pompy do ciepłej wody użytkowej (CWU/HWHP) podgrzewają wodę do codziennego użytku (korzystanie z prysznica, zmywanie itp.)

POMPY CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ TO NAJBARDZIEJ WYDAJNA, ENERGOOSZCZĘDNA INWESTYCJA DLA GOSPODARSTWA DOMOWEGO

NIESAMOWITA WYDAJNOŚĆ I OSZCZĘDNOŚCI
Instalacja pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej zapewnia najwyższe oszczędności i najszybszy zwrot w porównaniu z jakąkolwiek inną modernizacją dostępną dla właścicieli domów / budynków. Z każdej 1 kWh zużytej energii pompa ciepła może wytworzyć do 5 kWh energii cieplnej. Nasze pompy ciepła zwykle zwracają się w ciągu 3,5 roku lub nawet mniej, jeśli otrzymujesz subsydia rządowe lub dotację na system.

Konstrukcja bez podgrzewacza: dlaczego to taka wielka sprawa?
Większość pomp ciepła dostępnych na rynku opiera się na dodatkowym podgrzewaczu elektrycznym, aby sprostać codziennym wymaganiom, zwiększając rzeczywiste zużycie energii. Wszystkie nasze produkty mają unikalną konstrukcję bez podgrzewacza, która wytwarza ciepłą wodę o tej samej temperaturze (do 62˚C), ale bez elektrycznego podgrzewacza. Wydajność powoduje znaczne oszczędności w czasie.

Chcesz dowiedzieć się jaką pompę potrzebujesz?
Wypełnij nasz prosty i krótki formularz a nasi inżynierowie na podstawie tych danych wybiorą odpowiedni produkt dla Ciebie. 
Skorzystaj z ponad 25 lat doświadczenia w produkcji i montażu pomp ciepła. To my a nie algorytm wybierzemy odpowiedni produkt.

Wypełnij formularz

automatycznie rozpalane piece na pellet

GWARANCJA ŻYWOTNOŚCI
Pierwsza pompa cieplna TermoPlus zbudowana w 1984 r. nadal jest w pełni sprawna. Minimalny czas życia wszystkich naszych pomp ciepła wynosi 25 lat. Są one objęte 3+3 letnią gwarancją. Oznacza to, że dzięki szybkiemu przeglądowi co roku masz gwarancję 6 lat całkowitego spokoju. Będziemy wspierać nasze produkty przez całe ich życie i gwarantujemy dostępność części zamiennych. Dowiedz się więcej o obietnicy TermoPlus.

automatycznie rozpalane piece na pellet
automatycznie rozpalane piece na pellet

NAJLEPSZE W KAŻDYM DETALU

ile prądu zużywa pompa ciepła

NIESAMOWITA WYDAJNOŚĆ I OSZCZĘDNOŚCI
Nasza unikalna konstrukcja bez podgrzewacza wytwarza ciepłą wodę do 62˚C bez zapotrzebowania na moc podgrzewacza elektrycznego. Robimy to przy pomocy specjalnie opracowanego kompresora rotacyjnego, który zapewnia niskie koszty eksploatacji i długą żywotność.

DARMOWA WENTYLACJA I CHŁODZENIE
Jako produkt uboczny stosowania pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej wytwarzane jest świeże chłodne powietrze, które można wykorzystać do wentylacji i chłodzenia małych pomieszczeń, takich jak piwnice, magazyny itp. – bez żadnych kosztów.

ZOPTYMALIZOWANE DZIAŁANIE
Wydajność jest większa w seriach Standard i Pro dzięki zastosowaniu termostatycznych zaworów rozprężnych z wewnętrznym korektorem zamiast mniej wydajnych rur kapilarnych. Używamy również wysokiej jakości izolacji PU, aby jeszcze bardziej zmniejszyć straty ciepła.

STAŁA DOSTĘPNOŚĆ
Używamy zewnętrznego kondensatora o dużej powierzchni, który szybciej nagrzewa wodę dzięki większej powierzchni wymiany ciepła. Opcjonalnie może to być rozszerzone o podgrzewacz elektryczny w ekstremalnych przypadkach, takich jak prysznice komercyjnych siłowni z nieprzerwanym przepływem w szczycie.

CAŁOSEZONOWE WYKORZYSTANIE
Wiele pomp ciepła nie może pracować, gdy temperatura spadnie poniżej 7°C. Nasze produkty CWU rozwiązują ten problem, współpracując z istniejącym kotłem grzewczym lub piecem na pellet poprzez dodatkowy wbudowany wymiennik ciepła. To pozwala im pracować, gdy inne pompy nie mogą.

jak działa pompa ciepła
piece na pellet regulacja temperatury

WYPEŁNIONE FUNKCJAMI, ALE ŁATWE W UŻYCIU
Wielofunkcyjny kontroler zapewnia optymalne zarządzanie dzięki funkcjom takim jak automatyczny program przeciw legionelli i timer tygodniowy. Kontrola sieciowa za pośrednictwem aplikacji jest opcjonalnie dostępna* (*obecnie w fazie beta testów).

NIEZAWODNE I TRWAŁE
Wilgoć, brud i zakłócenia przepływu powietrza są teraz mniej problematyczne, nawet w temperaturach tak niskich jak -5° (Pro). Jednostki TermoPlus mogą pracować dłużej niż inne w trudniejszych warunkach ze względu na ich większy parownik i zoptymalizowany odstęp między lamelami.

DŁUGOTRWAŁE I ŁATWE W UŻYCIU
Kompletna ochrona antykorozyjna zapewniona jest dzięki zastosowaniu najwyższej jakości emaliowanego zbiornika wodnego z wbudowaną anodą MG. Dostęp do celów serwisowych i konserwacji jest łatwy dzięki górnemu panelowi dostępu z przyciskiem (Pro).

CICHE I DYSKRETNE
Niemal bezgłośny wentylator bezszczotkowy (EC) zapewnia wyjątkowo cichą pracę przy wysokim przepływie powietrza przy 65% niższym poborze mocy.

MAKSYMALNE BEZPIECZEŃSTWO
Wszystkie urządzenia posiadają zautomatyzowany program przeciw legionelli, nawet bez dodatkowego podgrzewacza elektrycznego, a dzięki zastosowaniu pośredniego kondensatora grzewczego zapobiega się ryzyku wycieku czynnika chłodniczego do ciepłej wody do celów sanitarnych.

OPCJONALNA KONTROLA SIECIOWA PRZEZ APLIKACJĘ
Aplikacja pozwala mierzyć oszczędności, jakie osiąga się za pomocą pompy ciepła, i pozwala kontrolować system zgodnie z Twoją wolą. System może również automatycznie otrzymywać aktualizacje oprogramowania i umożliwia Tobie oraz inżynierom wsparcia monitorowanie jego wydajności.

powietrzna pompa ciepła

RODZAJE

BASIC
Nasz podstawowy asortyment, linia Basic oferuje oszczędności, nie kosztując wiele. Dostępne są dodatkowe opcjonalne funkcje.

aplikacja do pompy ciepła

STANDARD
Standardowa linia zapewnia o 30% większą wydajność w porównaniu z linią podstawową. Dostępne są dodatkowe opcjonalne funkcje.

aplikacja do pompy ciepła

PRO
Nasza linia profesjonalna oferuje niesamowitą niezawodność i wydajność, zaawansowany kontroler i liczne opcjonalne ulepszenia, takie jak wejście PV i praca w niskiej temperaturze (-5°).

aplikacja do pompy ciepła

ULEPSZENIE OPCJI I FUNKCJI

ROZMIARY
Wszystkie wersje są dostępne w dwóch rozmiarach: 230L i 300L. Wersja 300L umożliwia również korzystanie z systemu solarnego / DHX.

SOLARNY / PODWÓJNY WYMIENNIK CIEPŁA
Model 230 l i 300 l posiada podwójny wymiennik ciepła i umożliwia wykorzystanie dwóch różnych sposobów podgrzewania wody: pompy ciepła, kotła lub energii słonecznej. Wersja 300 l może posiadać trzeci wymiennik (za dopłatą) dla: pompy ciepła, kotła i energii słonecznej.

POWIETRZE (wersja AIR)
Ta wersja umożliwia chłodzenie wybranych pomieszczeń kanałami powietrznymi. Biegną one od punktu wlotu powietrza, przez pompę ciepła do punktu, w którym powietrze jest odprowadzane. Całkowita długość systemu kanałów nie może przekroczyć 10m.

ULEPSZENIE DO NISKICH TEMPERATUR
To ulepszenie umożliwia pracę urządzenia w otoczeniu o temperaturze tak niskiej jak -5°. Dostępne tylko w wersjach PRO.

OPCJONALNY PODGRZEWACZ ELEKTRYCZNY
Ulepszenie to jest zbędne dla większości użytkowników i pozwala na używanie podgrzewacza elektrycznego do wytwarzania dużych ilości gorącej wody w celu ciągłego, intensywnego stosowania temperatur 70° i wyższych, a także tam, gdzie może być potrzebny system podtrzymania.

WEJŚCIE PV
Wejście fotowoltaiczne pozwala jednostce CWU na automatyczne przechowywanie nadmiaru słonecznej energii elektrycznej w postaci gorącej wody. Może to zmniejszyć straty energii i opłaty za opomiarowanie netto. Dostępne tylko w wersjach PRO.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

ILE MOGĘ ZAOSZCZĘDZIĆ UŻYWAJĄC POMP CIEPŁA CWU OD TERMOPLUS?

Przy ogrzewaniu ciepłej wody użytkowej, nasze oszczędności na energii zależą od wielu czynników, np. takich jak koszt za kWh, zapotrzebowanie na wodę użytkową oraz korzystanie przez nas z różnych urządzeń elektrycznych. Rozważmy przykład średnich kosztów dla domu i rodziny składającej się z 5 mieszkańców. Średni koszt kWh wynosi 0,13 euro (średnia w UE to 0,20 euro ). Przy średnim zużyciu w przypadku standardowego elektrycznego kotła, rocznie zużyjemy do ogrzewania wody ok. 4500 kWh. Kosztowałoby to nas 585,00 euro. W przypadku naszej pompy ciepłej wody TermoPlus zużycie spadłoby do 1100 kWh rocznie, co łącznie wyniosłoby 143,00 euro. Oszczędzamy wówczas aż 442,00 euro rocznie, co w przeliczeniu w ciągu 25 lat dałoby nam 11.050,00 euro, a w tym przykładzie nie bierzemy pod uwagę rosnących kosztów energii elektrycznej. Gdyby koszt za kWh wyniósł 0,29 euro, jak w przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego w Niemczech wg danych z 2016 r., to roczne oszczędności wyniosłyby 986,00 euro, a oszczędności w całym okresie żywotności urządzenia wyniosłyby 24.650,00 euro.

JAK WYGLĄDA SPRAWA SERWISU I ILE TO KOSZTUJE?

Pompy ciepłej wody użytkowej Termoplus są niezwykle łatwe w utrzymaniu i mają bardzo niskie koszty obsługi, szczególnie w porównaniu z słonecznymi podgrzewaczami ciepłej wody lub innymi alternatywami. Nasze urządzenia wymagają tylko jednego rocznego szybkiego serwisu, w którym zapewniamy, że wszystko działa poprawnie i wydajnie.

CZY POMPY CIEPŁA TERMOPLUS MOŻNA MONTOWAĆ TYLKO W NOWYCH DOMACH?

Pompy ciepła CWU Termoplus mogą być instalowane zarówno w nowych budynkach, jak i zastępować lub modernizować istniejące instalacje ciepłej wody.

CZY POMPA CIEPŁA TERMOPLUS BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z MOIM KOTŁEM NA PELLET?
Pompy ciepłej wody użytkowej Termoplus mają dodatkowy wbudowany wymiennik ciepła, który pozwala na połączenie ich z istniejącym kotłem grzewczym na pellet.

ekologiczne kotły na pellet

Dofinansowanie pompy ciepła

Pompy TermoPlus spełniają wymagania programu czyste powietrze. Dlatego skorzystaj z EkoDopłaty dla zakupu swojego urządzenia. Z dniem 19.09.2018 ruszył rządowy program Czyste Powietrze. Ma on na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem.

Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie programu.

marketing internetowy