Skip to content
wentor godziny otwarcia
Pon.-Pt. 8:00-17:00
Sob. 9:00-13:00
wentor kontakt
Szybki kontakt68 363 81 88

Wybierz swoją drogę ogrzewania

Piece co na pellet lub kotły gazowe

Urządzenia do centralnego ogrzewania i CWU. Wygoda użytkowania, oszczędności i kompaktowe wymiary.

piece co na pellet

Kotły na pellet

Automatyczne urządzenia na paliwo stałe
piece co gazowe

Kotły gazowe

Kondensacyjne, wiszące urządzenia do ogrzewania

KOTŁY CENTRALNEGO OGRZEWANIA

Spójrz w przyszłość i wybierz kocioł, który pokochasz. Zaoszczędzony czas
przy jego obsłudze przeznacz na chwile z bliskimi. 

Piece centralnego ogrzewania

Systemy centralnego ogrzewania mają na celu zapewnienie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku w okresie zimy. Nierzadko są także używane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Na rynku dostępne są różne piece co. Wśród najczęściej stosowanych należy wymienić kotły gazowe, olejowe i elektryczne, piece na pellet i ekogroszek oraz modele wielopaliwowe. Każdy z tych sposobów ogrzewania posiada określone wady i zalety. Warto je poznać, zanim zdecydujemy się na konkretny model pieca centralnego ogrzewania.

Kotły gazowe

Kotły gazowe są często wybierane przez mieszkańców domów jednorodzinnych. Szczególnie gdy ważna jest maksymalna bezobsługowość pieca. Gaz jest paliwem stosunkowo tanim, które jest spalane bardzo efektywnie. Dzięki temu piece gazowe osiągają bardzo wysoką sprawność. Ten rodzaj ogrzewania jest ekologiczny i nadzwyczaj czysty – nie generuje popiołu ani pyłu węglowego. Sam piec c.o. można zamontować w łazience, pozwalając na obniżenie kosztów budowy dodatkowej kotłowni. Wadą tego typu ogrzewania jest konieczność podłączenia do gazociągu lub zainstalowania specjalnego zbiornika na gaz, zlokalizowanego obok domu.

Piece co na pellet

Piece c.o. na pellet to modele cieszące się ciągle rosnącą popularnością. Należą one do jednych z tańszych sposobów ogrzewania domu i wody użytkowej. Pellet jest ekologicznym paliwem odnawialnym o wysokiej kaloryczności i znikomej produkcji popiołu. Piec centralnego ogrzewania  na pellet nie emituje nieprzyjemnych zapachów, a wyposażony w podajnik – wymaga obsługi raptem raz lub dwa razy w tygodniu. Nie ma potrzeby podłączania go do zbiorczej sieci, niezbędne jest jedynie zasilanie sterownika prądem. Dzięki temu doskonale sprawdza się w miejscach, które nie mają dostępu do sieci gazowej czy ciepłowniczej.