Skip to content
wentor godziny otwarcia
Pon.-Pt. 8:00-17:00
Sob. 9:00-13:00
wentor kontakt
Szybki kontakt68 363 81 88
pompy ciepła

TermoPlus – pompy ciepła

Twoje wyjątkowe potrzeby zasługują na unikalne rozwiązania. Oferujemy szeroką gamę pomp ciepła, dostosowanych do różnych potrzeb.

NASZE POMPY CIEPŁA POWIETRZE / WODA ZWRACAJĄ SIĘ PRZYNAJMNIEJ 5 RAZY W CYKLU ŻYCIA.
MOGĄ ZMNIEJSZYĆ RACHUNKI ZA OGRZEWANIE I GORĄCĄ WODĘ NAWET O 80%.

NIESAMOWITA WYDAJNOŚĆ I OSZCZĘDNOŚCI
Zainstalowanie powietrznej pompy ciepła jest jednym z najlepszych sposobów na oszczędności. Dzięki niesamowitym zwrotom dla właścicieli domów i budynków. Z każdej 1kWh zużytej energii można wyprodukować do 5kWh energii cieplnej. Nasze pompy ciepła zwykle zwracają się w ciągu 3,5 roku lub nawet mniej, jeśli otrzymujesz subsydia rządowe lub dotację na system (program “Czyste Powietrze”).

ŁĄCZENIE JEDNOSTEK
Powietrzne pompy ciepła TermoPlus® wymagają połączenia dwóch jednostek – jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostką wewnętrzną może być albo Hydrobox, który zapewnia tylko ogrzewanie, albo Hydrotank, który zapewnie zarówno ogrzewanie, jak i ciepłą wodę użytkową (do prysznica, zmywania itp.). Powietrzne pompy ciepła TermoPlus® zostały zaprojektowane do współpracy z jednostkami zewnętrznymi Mitsubishi, które zapewniają zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie: jednostką Power Inverter lub Zubadan. Główną różnicą między nimi jest to, że Zubadan może pracować w chłodniejszym otoczeniu niż Power Inverter.

Chcesz dowiedzieć się jaką pompę potrzebujesz?
Wypełnij nasz prosty i krótki formularz a nasi inżynierowie na podstawie tych danych wybiorą odpowiedni produkt dla Ciebie. 
Skorzystaj z ponad 25 lat doświadczenia w produkcji i montażu pomp ciepła. To my a nie algorytm wybierzemy odpowiedni produkt.

Wypełnij formularz

DLACZEGO MITSUBISHI ZUBADAN / POWER INVERTER?
Seria Mitsubishi Zubadan jest rynkowym liderem w zakresie zewnętrznych powietrznych pomp ciepła. Wyróżnia się swoją wyjątkową wydajnością i niezawodnością. Power Inverter jest jedną z najbardziej znanych jednostek zewnętrznych dla nowszych domów. Z tego powodu TermoPlus® stworzył dwie jednostki wewnętrzne. Dzięki nim Zubadan lub Power Inverter może stać się jeszcze lepszą inwestycją dla właścicieli domów. Nasze wersje Hydrobox i Hydrotank są w pełni kompatybilne z jednostkami zewnętrznymi. Można je w pełni dostosować do instalacji o wyższej wydajności. Jednostka wewnętrzna Termoplus z jednostką zewnętrzną Zubadan lub Power Inverter stanowi niezrównaną kombinację wydajności i niezawodności.

INNI CHWALĄ SIĘ WYSOKIM COP? SPRAWDŹ W JAKIEJ TEMPERATURZE OTOCZENIA!
Porównaj go z naszym ale przy minusowych temperaturach. Okaże się, że my mamy dużo wyższy COP. Większość pomp ciepła dostępnych na rynku już od 0oC włączają się grzałki elektryczne co zmienia pompę ciepła w zwykłe ogrzewanie prądem.

automatycznie rozpalane piece na pellet

GWARANCJA ŻYWOTNOŚCI
Pierwsza pompa cieplna TermoPlus zbudowana w 1984 r. nadal jest w pełni sprawna. Minimalny czas życia wszystkich naszych pomp ciepła wynosi 25 lat. Są one objęte 3+3 letnią gwarancją. Oznacza to, że dzięki szybkiemu przeglądowi co roku masz gwarancję 6 lat całkowitego spokoju. Będziemy wspierać nasze produkty przez całe ich życie i gwarantujemy dostępność części zamiennych. Dowiedz się więcej o obietnicy TermoPlus.

automatycznie rozpalane piece na pellet
automatycznie rozpalane piece na pellet

NAJLEPSZE W KAŻDYM DETALU

ile prądu zużywa pompa ciepła

NIESAMOWITA WYDAJNOŚĆ I OSZCZĘDNOŚCI
W przypadku konstrukcji bez podgrzewacza nie ma zapotrzebowania na moc podgrzewacza elektrycznego. Będziesz cieszyć się tym samym komfortem bez elementu grzejnego, który zużywałby więcej energii. Połączenie TermoPlus – Mitsubishi z energooszczędną technologią inwerterową zapewnia znaczną wydajność i niezrównane rzeczywiste oszczędności.

ELASTYCZNE I KOMPATYBILNE
To połączenie nadaje się do ogrzewania podłogowego, grzejnikowego i klimakonwektorowego w nowych budynkach lub do renowacji istniejących systemów grzewczych. Jednostki mogą również pracować w połączeniu z zewnętrznym źródłem ciepła, takim jak biomasa, kocioł lub piec na drewno. Dodatkowo zajmują bardzo mało miejsca.

ZOPTYMALIZOWANE DZIAŁANIE
Wydajność w naszych jednostkach wewnętrznych jest większa, ale nie odbywa się to kosztem kompatybilności – oryginalne sterowanie Mitsubishi z kompensacją pogodową jest zachowywane wraz ze wszystkimi funkcjonalnościami (szczegóły poniżej*). Przełączanie między ogrzewaniem wody i przestrzeni jest automatyczne i zapewniona jest odpowiednia pojemność, tak że nie jest wymagany zbiornik.

STAŁA DOSTĘPNOŚĆ
Z naszym hydrotankiem będziesz mieć niezakłócony dostęp do gorącej wody. Ponieważ używa on wielkopowierzchniowego wymiennika ciepła, który szybciej podgrzewa wodę dzięki większej powierzchni wymiany ciepła.

CAŁOSEZONOWE WYKORZYSTANIE
Jednostki zewnętrzne mogą pracować w temperaturach tak niskich jak -20°C dla Power Inverter i -28°C dla Zubadan (z pełną mocą grzewczą nawet przy -15°C dla Zubadan).

jak działa pompa ciepła
piece na pellet regulacja temperatury

WYPEŁNIONE FUNKCJAMI, ALE ŁATWE W UŻYCIU
Wielofunkcyjny kontroler zapewnia optymalne zarządzanie dzięki programom takim jak automatyczna ochrona przed bakteriami legionelli, suszenie podłóg, tryb wakacyjny i timer tygodniowy. Kontrola sieciowa za pośrednictwem aplikacji jest dostępna opcjonalnie i zawiera funkcję monitorowania wydajności. Dwustrefowe ogrzewanie jest również dostępne jako opcja.

NIEZAWODNE I TRWAŁE
Jednostki TermoPlus mogą pracować dłużej niż inne pompy ciepła w gorszych warunkach. Umożliwia to większy parownik i zoptymalizowany rozstaw lamel. Natomiast jednostki zewnętrzne Mitsubishi mają sprawdzoną niezawodność w trudnych warunkach.

DŁUGOTRWAŁE I ŁATWE W UŻYCIU
Konserwacja jest łatwa do przeprowadzenia, ponieważ wszystkie elementy są łatwo dostępne. Hydrotanki TermoPlus posiadają również pełną ochronę antykorozyjną dzięki zastosowaniu najwyższej jakości emaliowanego zbiornika wodnego z wbudowaną anodą MG.

CICHE I DYSKRETNE
Zarówno jednostki wewnętrzne, jak i zewnętrzne są wyjątkowo ciche i kompaktowe. Użycie hydrotanku TermoPlus w celu zastąpienia hydroboxa/podgrzewacza ciepłej wody oszczędza miejsce i zapewnia bezproblemowe, niewidoczne rozwiązanie.

MAKSYMALNE BEZPIECZEŃSTWO
Wszystkie urządzenia posiadają zautomatyzowany program przeciw legionelli, nawet bez dodatkowego podgrzewacza elektrycznego, a dzięki zastosowaniu pośredniego kondensatora grzewczego zapobiega się ryzyku wycieku czynnika chłodniczego do ciepłej wody do celów sanitarnych.

powietrzna pompa ciepła

Zachowane zostają wszystkie oryginalne funkcje sterowania Mitsubishi: Automatyczne odszranianie, automatyczne przełączanie pomiędzy CWU i ogrzewaniem / chłodzeniem, automatyczny program ochrony przed legionellą, sterowanie zewnętrznym źródłem ciepła, CWU i timery ogrzewania *, 2-strefowe sterowanie *, funkcja osuszania podłogi *, monitorowanie zużytej i wyprodukowanej energii (COP) *, dostęp przez Internet i aplikację mobilną *, element główny połączenia kaskadowego * (Funkcje z * są opcjonalne)

OPCJONALNA KONTROLA SIECIOWA PRZEZ APLIKACJĘ
Oryginalna aplikacja Mitsubishi pozwala mierzyć wydajność systemu (monitorowanie COP) oraz kontrolować system i programy (tryb wakacyjny, suszenie podłóg itp.) z komputerów, tabletów i smartfonów.

aplikacja do pompy ciepła
ekologiczne kotły na pellet

Dofinansowanie pompy ciepła

Pompy TermoPlus spełniają wymagania programu czyste powietrze. Dlatego skorzystaj z EkoDopłaty dla zakupu swojego urządzenia. Z dniem 19.09.2018 ruszył rządowy program Czyste Powietrze. Ma on na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem.

Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie programu.

COP bez tajemnic

Logiczne jest dla nas Twoje wnikliwe analizowanie produktu, robimy dokładnie to samo, dlatego jesteśmy pewni, że nasze produkty to świetne rozwiązania dla Ciebie. Zapoznaj się z danymi technicznymi – konkretne moce, przy konkretnych temperaturach.

marketing internetowy