piece na pellet

Red Heating

Innowacyjne kotły na pellet.

Przykładowe produkty

Co najważniejsze kotły Red pracują w sposób automatyczny i czysty. Błyskawicznie dostarczą ciepło do Twojego domu ponieważ same się rozpalą oraz ustawią odpowiedni tryb pracy. Nasze urządzenia skonstruowane są zupełnie inaczej niż przeciętne kotły na pellet dlatego w naszej ofercie znajdziesz produkty o małych wymiarach (dla zaoszczędzenia miejsca w kotłowni) i dużych możliwościach grzewczych.
Z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Dlaczego posiadanie oszczędnego urządzenia jest tak ważne?

Ponieważ koszty wydawane na ogrzewanie stanowią znaczną część domowego budżetu dlatego z kotłem Red w tani sposób zapewnisz ciepło swojej rodzinie przez cały sezon.

Koszty ogrzewania

Wg naszych statystyk prowadzonych od 2007 roku, ogrzewanie domów i mieszkań urządzeniami MCZ, Red i Cadel jest bardzo tanie.

Aby ogrzać dom lub mieszkanie, potrzeba:
– 100 m2 – 2 tony peletu, ok. 1800 zł
– 150 m2 – 3 tony peletu, ok. 2700 zł
– 200 m2 – 4 tony peletu, ok. 3600 zł
– 250 m2 – 5 ton peletu, ok. 4500 zł

automatycznie rozpalane piece na pellet

Automatycznie zapalany ogień

Ponieważ ogień w piecach rozpala automatyczny żarnik, dlatego nie musisz robić tego ręcznie. Ciepło dostarczane jest tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest potrzebne. Niska strata rozruchowa, to kolejna zaleta.

Ustaw temperaturę jaką lubisz

Ciesz się komfortowym ciepłem. Ustaw dogodną dla siebie temperaturę, a Twój piec na pellet zajmie się resztą. Włączy się gdy będzie potrzeba i wyłączy po nagrzaniu pomieszczenia.

piece na pellet regulacja temperatury
łatwe w obsłudze piece na pellet

Niski kocioł

Budowa naszych urządzeń jest bardzo funkcjonalna ponieważ kocioł CO jest niski, dlatego każdy z łatwością może dosypać pellet. Oprócz tego, optymalnie dobrany zbiornik, pozwala na kilkudniową pracę. Nie męcz się, nie dźwigaj pelletu wysoko. Wybierz niski i funkcjonalny piec.

ciche i czyste piece na pellet

Cicha praca

Ponieważ nasze urządzenia należą do jednych z najcichszych na rynku. To dzięki nowoczesnym podzespołom, z których korzystamy. Dlatego piec na pellet może być z powodzeniem montowany w pobliżu pomieszczeń dziennych.

kocioł na pelet

Proste czyszczenie wymiennika

Wystarczy zaledwie kilka prostych ruchów, aby dokonać czyszczenia i zwiększyć wydajność urządzenia. To łatwa czynność, która nie zajmie Ci dużo czasu oraz Cię nie pobrudzi.

piec na pellet czyszczenie

Wygodne wybieranie popiołu

Co najważniejsze wybieranie popiołu jest czyste i szybkie dlatego wystarczy raz w tygodniu wyjąć i wysypać szufladę z popiołem.

Oprócz tego, taki popiół nadje się idealnie jako nawóz do roślin. Nie musisz go już wyrzucać, możesz rozsypać go w ogrodzie.

kociol na pellet hydraulika

Cała hydraulika w urządzeniu

Dla zaoszczędzenia miejsca oraz estetyki w kotłowni, cały osprzęt hydrauliczny umieszczony jest wewnątrz pieca. Wystarczy tylko podłączyć urządzenie do instalacji.

kotły na pellet

Szybki start

Dzięki zastosowaniu nowego żarnika, proces rozpalania został skrócony do minimum. Szybko dostarczanie ciepło oraz oszczędność energii elektrycznej, z pewnością zostanie doceniona.

ekologiczne kotły na pellet

Dofinansowania

Kotły spełniają wymagania programu czyste powietrze. Dlatego skorzystaj z EkoDopłaty dla zakupu swojego urządzenia. Z dniem 19.09.2018 ruszył rządowy program Czyste Powietrze, który ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem.

Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie programu.

Wybierz ile pomieszczeń chcesz ogrzać i zobacz produkty w sklepie

Średniej wielkości domy

Powierzchnia od 80 do 160 m2

Duże domy

Powierzchnia od 160 do 300 m2