kominek na drewno

Kominki na drewno

Kominki na drewno to doskonałe produkty do dogrzewania pomieszczeń. Blask naturalnego ognia i trzask spalanych polan to najpiękniejsza chwila, jaką możemy sobie podarować zimą.

Zobacz aranżacje naszych kominków

Kliknij tutaj!

plasma-95-kominek-nowoczesny-mcz

Poznaj bliżej funkcjonalność naszych kominków

Nie każdy kominek jest taki sam!

Kobok dzięki inżynierskiej myśli i wieloletnim badaniom nad termodynamiką przepływu spalin stworzył najnowocześniejszą oraz najwydajniejszą konstrukcję paleniska, która zapewnia bardzo ekonomiczne i zarazem czyste spalanie drewna. Komora spalania jest zamknięta, dzięki czemu powietrze do spalania pobierane jest wyłącznie z zewnątrz. Każdy szczegół jego konstrukcji jest przemyślany i do czegoś służy (posiada nawet demontowane rączki do przenoszenia).
W naszych kominkach nie ma tak zwanych zimnych stref, w których nie dopala się drewno, jak w większości palenisk. 

2
Kominki na drewno

Naturalna konwekcja powietrza

Ciepło szybko rozchodzi się w otwartej przestrzeni poprzez promieniowanie. Daje to przyjemne uczucie relaksującego ciepła.

Łatwa regulacja spalania

Sterowanie wyglądem ognia oraz temperaturą w pomieszczeniu, odbywa się poprzez zmianę ilość powietrza dostarczanego do paleniska. Za pomocą regulatora możesz kontrolować swój wymarzony kominek. 

Kominki na drewno
Kominki na drewno

Maksymalnie długo czysta szyba

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej budowy komory spalania oraz kurtyny powietrznej, szkło w kominku zostaje bardzo długo czyste. To rzadka cecha, spotykana wyłącznie w najlepszych produktach.

Kominki na drewno

Współpraca z rekuperacją

Szczelna komora spalania to wyjątkowy atut. Użytkownik może w pełni kontrolować proces spalana drewna, a powietrze do spalania może być pobierane z zewnątrz budynku. Dzięki temu wkłady kominkowe idealnie nadają się do współpracy z domami wyposażonymi w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

Kominki na drewno

Płaszcz wodny

Kominek oprócz pomieszczenia, w którym jest zamontowany może ogrzać jeszcze dodatkowe pokoje, podobnie jak centralne ogrzewanie. Ciepło do pomieszczeń dostarczane jest poprzez grzejniki lub podłogówkę podłączoną do piecyka.

Wybierz ile pomieszczeń chcesz ogrzać i zobacz produkty w sklepie

Otwarte przestrzenie

Kominek powietrzny

2 lub 3 pomieszczenia

Kominek z rozprowadzeniem powietrza

Cały dom

Kominek z płaszczem wodnym
kominek na pellet

A może jednak kominek na pellet?

Zobacz szczegóły naszej oferty