Skip to content
wentor godziny otwarcia
Pon.-Pt. 8:00-17:00
Sob. 9:00-13:00
wentor kontakt
Szybki kontakt68 363 81 88
wkłady kominkowe z płaszczem wodnym kobok

Wkłady kominkowe Kobok

Wkłady kominkowe na drewno klasy premium od największego słowackiego producenta. Sięgnij po pewne i bezpieczne ciepło. 

Jak wybrać wkład kominkowy do domu? 

Pamiętaj, że wkład kominkowy powinien być trwały i odporny na długi czas działania pod naporem bardzo wysokiej temperatury. Musisz zadać sobie również pytanie do czego on miałby służyć? Jako dekoracja i do rekreacyjnego dogrzewania, a może jako główne źródło ciepła? W tym celu warto sięgnąć po poradę naszych ekspertów.

Sięgając po wkłady kominkowe od największego słowackiego producenta masz pewność, że jest to produkt najwyższej jakości. Zyskaj przy tym 7 lat gwarancji na korpus oraz 2 lata na szamot i ruszt. Każdy z naszych wkładów spełnia normę Ekoprojekt 2022. Produkty firmy Kobok można również stosować w domach z rekuperacją.

małe wkłady kominkowe kobok
budowa wkładu kominkowego

Poznaj budowę naszych wkładów kominkowych

Podobnie jak w przypadku telewizora czy smartfonu, nie każdy wkład kominkowy jest taki sam. Często patrzymy na nie poprzez pryzmat cali samego ekranu, a nie bierzemy pod uwagę, że to tak naprawdę nie wszystko. Najważniejszym elementem jest jego wnętrze, czyli technologia. 

Kobok, robiąc badania i testując przez lata różne rozwiązania dotyczące termodynamiki przepływu spalin stworzył najwydajniejszą i najnowocześniejszą konstrukcję paleniska. Nie dość, że spalanie drewna jest ekonomiczne to czyste. Nowoczesne wkłady kominkowe posiadają zamkniętą komorę spalania, dzięki temu powietrze pobieranie jest tylko z zewnątrz. Nawet najmniejszy szczegół całej konstrukcji jest przemyślany i ma jakieś zastosowanie. Takim elementem są chociażby demontowane rączki do przenoszenia całego wkładu. 

Co wyróżnia Kobok na tle konkurencji?

To co wyróżnia wkłady firmy Kobok od innych to również brak tak zwanych zimnych stref, w których nie dopala się drewno. Inżynierowie szczególnie dbali o to, aby konstrukcja była przemyślana, wysokiej jakości, a paleniska najwydajniejsze i najczystsze. To nie jest tylko prosta konstrukcja, która od metalowej szafki różni się tylko frontem. To wypracowana latami myśl technologiczna, która każdemu z naszych klientów ma służyć latami. Dlatego też na konstrukcję producent udziela 7 lat gwarancji

Ponadto nasze produkty nie tylko są zgodne z najwyższą niemiecką normą BImSchV 2, ale również ją posiadają, a to duża i zasadnicza różnica.  

Dlaczego szyba naszych wkładów jest czysta?

Wkłady kominkowe Kobokposiadają specjalne dysze, które wypuszczają strumień świeżego powietrza na szybę w celu zachowania jej czystości i przejrzystości. To właśnie tez zabieg powoduje, że możesz cieszyć się czystą szybą i widokiem ognia w Twoim kominku.

W większości innych produktów nawiew jest tylko z góry, co powoduje, że zarówno u dołu jak i z boków kominek nam się brudzi. Z dumą możemy powiedzieć, że tak zaawansowany system zachowania czystości ekranu posiadają tylko nowoczesne wkłady firmy Kobok.

czysta szyba wkładu kominkowego
eko farba naszego wkładu kominkowego

Z nami wypalanie kominka przed domem to przeszłość

Paleniska Kobok na koniec produkcji piaskujemy i malujemy ekologiczną farbą Senotherm® UHT HYDRO. Piaskowanie powoduje, że powierzchnia jest idealnie gładka. Sama farba jest na bazie wody, a nie rozpuszczalnika, dzięki czemu podczas wypalania nie zaznasz nieprzyjemnego dymu ani zapachu. Żaden z polskich producentów nie stosuje tego typu farb.

W większości przypadków są to tanie i szkodliwe farby, które podczas wypalania wydzielają strasznie nieprzyjemny, a przede wszystkich szkodliwy dla naszego organizmu zapach. Zaś pełne wypalenie dolnych elementów paleniska trwa nawet kilka lat, nie narażaj swojego zdrowia i Twoich bliskich. 

Satysfakcja i gwarancja

Wkłady kominkowe posiadają dwa elementy, które są narażone na oddziaływanie wysokiej temperatury jest to ruszt i szamot. To one mają bezpośredni kontakt z ogniem. Kobok wyposażył swoje paleniska w masywny ruszt żeliwny o grubości 18 mm oraz kształtki szamotowe o grubości 50 mm. Na te elementy producent udziela 2 letniej gwarancji.

Ciężko znaleźć na rynku ruszt o podobnej grubości. Z reguły ma on około 9 mm. Szamot najczęściej ma grubość 30 mm, a o gwarancji na te elementy można zapomnieć.

ruszt wkład kominkowy
nierdzewne listwy drzwiczek wkładów kominkowych

Dbałość o szczegóły, nawet te ukryte

Kominki Kobok posiadają drzwiczki wyposażone w szerokie nierdzewne listwy. Zapewniają one, poza estetyką, zabezpieczenie uszczelek przed szkodliwym utwardzeniem. W przypadku tanich wkładów kominkowych takie rozwiązanie jest niedostępne.

Cechy, których nie znajdziesz nigdzie indziej: 

wkłady kominkowe - cechy szczególne

Wkłady kominkowe Kobok Kominek w salonie - galeria aranżacji