Piecyk na pellet z DGP: zalety i działanie

Dowiedzmy się wspólnie jak działa piec na pellet z nadmuchem, jakie ma zalety, gdzie można go zamontować i z czym wiąże się jego instalacja. Piecyk na pellet to generator ciepła oparty na spalaniu pelletu, który w odróżnieniu od zwykłego pieca z wymuszoną wentylacją jest w stanie ogrzać kilka pomieszczeń dzięki systemowi rur, które prowadzą gorące powietrze, rozpraszając je do innych pomieszczeń.

Aby w pełni wykorzystać zalety piecyka na pellet, zarówno pod względem komfortu jak i zużycia, należy znać swoje potrzeby grzewcze, aby wybrać urządzenie o najbardziej odpowiedniej mocy. W obliczeniach należy oczywiście uwzględnić kubaturę wszystkich pomieszczeń. W celu uzyskania optymalnej wydajności zaleca się zainstalowanie piecyka możliwie centralnie i w równej odległości od wszystkich pomieszczeń, a w przypadku pomieszczeń wielopiętrowych umieszczenie go na najniższej kondygnacji, wykorzystując w ten sposób również naturalną dyfuzję ciepłego powietrza.

Zastosowanie piecyka na pellet jako podstawowego źródła ogrzewania ma kilka zalet w porównaniu z tradycyjnymi paliwami. Po pierwsze, rynek oferuje dziś nieskończoną gamę piecyków na pellet, estetycznie bardzo dobrze zaprojektowanych, w szerokiej gamie kształtów i kolorów. Ciepło jasnego płomienia sprawia również, że pomieszczenie, w którym zainstalowany jest piec, staje się przytulne i wygodne. Piece na pellet z DGP są wyposażone w duże zbiorniki, które zapewniają wysoką wydajność, skracając czas sypania pelletu i czas konserwacji. Dzięki dystrybucji gorącego powietrza, możliwe jest oddzielne rozprowadzenie ciepła z jednego pomieszczenia do drugiego.

Piecyk na pellet z DGP: zalety i działanie

Kiedy i jak wybrać piecyk na pellet?

Aby wybrać odpowiedni piecyk, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego moc cieplną, która określa liczbę metrów sześciennych do ogrzania oraz liczbę pomieszczeń w budynku. Następnie należy ocenić stan izolacji termicznej domu, a na końcu realność montażu rur.

 W przypadku tego wszystkiego, należy koniecznie skorzystać z porady wykwalifikowanych techników, którzy mogą zagwarantować bezpieczną instalację o maksymalnej wydajności, aby zapewnić sobie maksymalny komfort oraz ciepło z piecyka.