Skip to content
wentor godziny otwarcia
Pon.-Pt. 8:00-17:00
Sob. 9:00-13:00
wentor kontakt
Szybki kontakt68 363 81 88
ecodesign 2022

Pellet jako źródło ogrzewania

Pięć przykładów w których produkty na pellet są dobrym rozwiązaniem.

Problemy z ograniczoną przestrzenią, bardzo wilgotne otoczenie, przestarzałe systemy grzewcze, przestrzenie, które są zbyt niskie lub zbyt wysokie: są to sytuacje dla których znaleziono genialne rozwiązanie przy instalacji produktów na pelet. Zobaczmy pięć przykładów, które są dobrym rozwiązaniem i nową inspiracją.

Przykład 1
Problem z ograniczoną przestrzenią.

W pierwszym przypadku istniały dwa główne ograniczenia. Po pierwsze układ pokoju, który był zdecydowanie długi i wąski, gdzie musieliśmy dopasować meble kuchenne – szeroki stół i mały salon. Po drugie, obecność starego przewodu kominowego, wbudowanego w małą ścianę z płyt gipsowo-kartonowych, oddzielającą kuchnię od salonu, zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych.

Rozwiązanie:
Piecyk na pelet model „Philo” firmy MCZ.


Oprócz bardzo małej głębokości (zaledwie 28 centymetrów), Philo ma wylot spalinowy na górze, a nie z tyłu pieca, a zatem jest idealny do montażu we wnęce. Nie zajmuje wiele miejsca, a przepływ gorącego powietrza może być regulowany tak, aby wychodził z góry lub z przodu.

Pierwszym wymogiem było zapewnienie odpowiedniego systemu grzewczego dla dużego, raczej wilgotnego i zimnego domu. Drugim wymogiem było ogrzanie salonu i sypialni tylko jednym produktem, z możliwością samodzielnego wyboru temperatury i nadmuchu.

Przykład 2
Osuszanie pomieszczenia i jednoczesne ogrzewanie trzech pomieszczeń.

Piecykiem Tube można ogrzewać pokój, a jednocześnie inne pomieszczenia. Dzięki podłączeniu piecyka do kanału dystrybucyjnego, gorące powietrze z piecyka dociera również do dwóch pokoi na drugim piętrze. Temperatura i nadmuch każdego pomieszczenia można automatycznie dostosować do potrzeb użytkownika za pomocą pilota.

Rozwiązanie:
Piec na pelet model „Tube” z rozprowadzeniem ciepła firmy MCZ.

marketing internetowy