Skip to content
wentor godziny otwarcia
Pon.-Pt. 8:00-17:00
Sob. 9:00-13:00
wentor kontakt
Szybki kontakt68 363 81 88
piece na pellet

Kozlusan

Dzięki bardzo dużej modulacji mocy od 5 do 15 kW i od 5 do 25 kW kocioł Lidia Compact może ogrzewać mieszkania od 60 m2 do dużych domów powyżej 250 m2. Dostosowuje moc grzewczą do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, aby zapobiec przegrzaniu lub niedogrzaniu pomieszczeń.

Przykładowe produkty

Wygodne ogrzewanie na które Cię stać

Ogrzewanie na pellet jest jednym z najtańszych źródeł ciepła. Szacuje się, że jest ono tańsze o 20% od gazu sieciowego i o 35% od gazu LPG. Czystość i wygoda to dodatkowe cechy, które charakteryzują nasze kotły. Dzięki temu Twoja kotłownia, może być również pralnią, a na obsługę ogrzewania poświęcisz jedynie 5 minut tygodniowo. Dlaczego posiadanie oszczędnego urządzenia jest tak ważne? Ponieważ koszty wydawane na ogrzewanie stanowią znaczną część domowego budżetu.

Z kotłem Lidia w tani sposób zapewnisz ciepło swojej rodzinie przez cały sezon.

Kocioł na pellet Lidia 15 jest najmniejszym kotłem dostępnym na rynku polskim.

Bezproblemowy montaż i pierwszy rozruch

Podłączenia hydrauliczne i spalinowe są dostosowane do powszechnych standardów. Montaż odbywa się szybko, czysto i wygodnie. Również pierwszy rozruch kotła jest bardzo łatwy. Po prostu podłącz i grzej!

Kompaktowa konstrukcja ułatwia instalacje w małej przestrzeni. Idealny kocioł do montażu w nowym domu, a także do modernizacji istniejącej kotłowni. Atrakcyjny wygląd to jego kolejna zaleta.

Proste czyszczenie wymiennika

Wystarczy zaledwie kilka prostych ruchów, aby dokonać czyszczenia i zwiększyć wydajność urządzenia. To łatwa czynność, która nie zajmie Ci dużo czasu oraz Cię nie pobrudzi.

Kozlusan czyszczenie wymiennika kotła na pellet

Automatyczne czyszczenie wymiennika

Wersja kotłów Lidia Pro Plus i Prestige posiadają automatycznie czyszczony wymiennik. Regularne czyszczenie wymiennika wpływa na sprawność urządzenia.

Kozlusan automatycznie czyszczony kocioł

Ręczne czyszczenie rusztu

Dzięki mechanicznej dźwigni, czyszczenie rusztu jest bardzo proste i szybkie, a przy okazji skuteczne.

Kozlusan Lidia czyszczenie rusztu

Automatyczne czyszczenie rusztu

Wersja kotłów Lidia Pro Plus i Prestige posiadają automatyczny ruszt. Skuteczny mechanizm usuwania resztek cięższych popiołów utrzyma ruszt kotła w czystości dla zapewnienia prawidłowego procesu spalania.

Kozlusan Lidia automatycznie czyszczony ruszt

Wygodne wybieranie popiołu

Co najważniejsze wybieranie popiołu jest czyste i szybkie dlatego wystarczy raz w tygodniu wyjąć i wysypać szufladę z popiołem. Oprócz tego, taki popiół nadje się idealnie jako nawóz do roślin.

Kozlusan Lidia wybieranie popiołu

Automatyczne odpopielanie

Wersja kotłów Lidia Pro Plus i Prestige posiadają automatyczny system odprowadzenia popiółu do mobilnego pojemnika, który wystarczy opróżnić raz w miesiącu.

Kozlusan Lidia odpopielanie

Ogromny zasobnik na pellet

Kocioł w wersji Prestige posiada wszystkie zalety kotła Pro Plus czyli jest całkowicie automatyczny. Dodatkowo został wyposażony w wielki 200 kg zbiornik na pellet. To naprawdę dużo!

Kozlusan Lidia prestige zasobnik na pellet

Cichy podajnik

Kocioł w wersji Prestige posiada specjalny podajnik ślimakowy. Jest bardzo silny a zarazem cichy. 

Kozlusan Lidia podajnik ślimakowy

Zintegrowana pompa

Co najważniejsze w urządzeniu jest już zamontowana wysokowydajna pompa elektroniczna marki Grundfos. Zasila ona układ CO lub CWU.

Kozlusan pompa do pieca na pellet1

Wbudowane naczynie przeponowe

Kocioł standardowo jest wyposażony w 6 l naczynie przeponowe. Dzięki temu może bez problemu pracować w zamkniętym układzie CO.

Kozlusan naczynie przeponowe

Pełna kontrola

Lidia Compact posiada cyfrowy, podświetlany panel z menu w j. polskim. Czytelny wyświetlacz umożliwia szybką zmianę parametrów pracy urządzenia oraz podgląd aktualnego stanu pracy.

Kozlusan Lidia sterownik

Manometr i zawór bezpieczeństwa

Co najważniejsze ciśnienie zawsze pod kontrolą. Ponieważ użytkownik ma łatwy dostęp do manometru. Zawór bezpieczeństwa chroni produkt przed skutkami zbyt wysokiego ciśnienia.

Kozlusan Lidia manometr bezpieczeństo

Dofinansowania

Kotły spełniają wymagania programu czyste powietrze. Dlatego skorzystaj z EkoDopłaty dla zakupu swojego urządzenia. Z dniem 19.09.2018 ruszył rządowy program Czyste Powietrze, który ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem.

Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie programu.

dofinansowania1

Cicha praca

Ponieważ nasze urządzenia należą do jednych z najcichszych na rynku. To dzięki nowoczesnym podzespołom, z których korzystamy. Dlatego kocioł może być z powodzeniem montowany w pobliżu pomieszczeń dziennych.

cicha_praca_v21

Wybierz ile pomieszczeń chcesz ogrzać i zobacz produkty w sklepie

Średniej wielkości domy

Powierzchnia od 80 do 160 m2

Duże domy

Powierzchnia od 160 do 280 m2
marketing internetowy