Skip to content
wentor godziny otwarcia
Pon.-Pt. 8:00-17:00
Sob. 9:00-13:00
wentor kontakt
Szybki kontakt68 363 81 88
ecodesign 2022

J. Corradi – seria Country

Odwiedźmy Beppe w jego domu.
Beppe urodził się w Lecce i jest wielkim miłośnikiem kuchni Apulii. Mieszka w dużym lofcie oraz uwielbia zapraszać znajomych na kolacje. Kuchnia na drewno wyraża jego silne przywiązanie do ojczystych stron.

„Country” posiada funkcje pozwalające na uzyskanie perfekcyjnych rezultatów gotowania, a ponadto gwarantuje ogrzewanie w całym lofcie.

ekologiczne kominki i piecyki

Country – wyszukane szczegóły oraz jakość bez kompromisów

„Podobają mi się solidne produkty, ale jednocześnie zwracam uwagę na szczegóły. Pragnę, aby moja kuchenka była przedmiotem godnym podziwu, a przy tym odznaczała się odpornością na intensywne używanie, jakiemu jest przeze mnie często poddawana”.

Country to wyszukana kolekcja, w której jakość i doświadczenie J. Corradi przekładają się na pełne uznanie wśród klientów. Wykorzystywane materiały są najwyższej jakości, co gwarantuje niezawodność w każdym detalu oraz długi okres użytkowania. Powłoka zewnętrzna składa się z paneli metalowych, emaliowanych i porcelanowych w różnych kolorach (kość słoniowa, czarny, bordowy, zielony). Te same barwy odnajdujemy w porcelanowych uchwytach, które mogą być używane bez konieczności zakładania rękawic izolujących. Profile drzwi i szuflad, rura poręczowa oraz wykończenia pokręteł zostały wykonane w mosiądzu, mosiądzu antycznym lub ze szlachetnej stali. Kuchnia stoi na nóżkach ze stopu mosiądzu, mosiądzu antycznego lub szlachetnego. Alternatywnie można zastosować metalowy cokół. Na taki rodzaj zdecydował się właśnie Beppe, z uwagi na to, iż rozwiązanie to przydaje się szczególnie w przypadku kuchenek do zabudowy.

Kuchnia Country dostępna jest w wielu wersjach łączonych (lge = drewno, gaz, elektryczny), zaś w przypadku wersji kompaktowych istnieją jedynie warianty drewno (l = drewno) o wymiarach od 100 do 60 cm oraz gaz – elektryczny (ge = gaz, elektryczny) o wymiarach od 120 do 60 cm.

Country – „Mam wszystko aby gotować jak prawdziwy szef kuchni”

„Uwielbiam mój piekarnik opalany drewnem, jest naprawdę wielki (58 litrów) – wszystko, co w nim gotuję jest absolutnie przepyszne w porównaniu do piekarników elektrycznych.

Ciepło piekarnika opalanego drewnem otacza potrawy, zamiast uderzać je tylko z jednej strony, co zapewnia wspaniałe rezultaty. Temperatura wewnątrz piekarnika zależy od tego, ile drewna włożę, ale dzięki termometrowi mogę ją stale kontrolować, a warstwa ogniotrwała zapewnia, że jest ona równa i stała.”

Model Country wybrany przez Beppe posiada dwa piekarniki elektryczne.
Pierwszy to 45-litrowy piekarnik statyczny umożliwiający użycie 4 tradycyjnych metod gotowania. Jest idealny do ciast, pieczeni, mięsa z rożna, itp., a dzięki wnętrzu powlekanemu emalią jest łatwy w czyszczeniu.

Drugi to wielki, 56-litrowy piekarnik wielofunkcyjny. Urządzenie o szczególnie solidnej konstrukcji oferuje 9 metod gotowania oraz standardowo wbudowaną funkcję rożna.

„Duża szerokość tych piekarników jest dla mnie idealna, ponieważ często zapraszam sporo gości na obiad. Jestem w stanie z łatwością zmieścić w piekarniku nawet większe naczynia i przygotowywać kilka potraw jednocześnie.”

Rozprowadzająca ciepło płyta żeliwna jest całkiem gruba (8mm) i zachowuje stałą, równomierną temperaturę przez cały proces gotowania.

„Gdy piec jest dobrze rozgrzany, żeliwna płyta gotuje wspaniale. Najgorętsza część jest na obręczach, bezpośrednio nad płomieniem, co jest idealne do przyrumieniania potraw, natomiast boki zapewniają ciepło rozproszone, które świetnie nadaje się do potraw gotowanych powoli, jak risotto, duszone mięso i wszelkie rodzaje sosów.”

Płyta została zaprojektowana w taki sposób, aby można było na niej zamocować zbiornik na gorącą wodę, który przydaje się podczas gotowania (dostępne są warianty 90 L, 100 L i 140 L oraz modele łączona).

Płyta grzewcza może być dostosowana według potrzeb, aby zapewniać funkcje palnika gazowego, płyty ceramicznej, indukcyjnej, grilla i płyty do smażenia.
W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku, płyty gazowe wyróżniają się szczególną solidnością i trwałością palników.„Wybrałem płytę do smażenia, ponieważ uwielbiam grillować. Jest lekka i idealna do przygotowywania warzyw i ryb – głównych składników potraw podawanych tam, skąd pochodzę. Przed rozpoczęciem smażenia polewam jedzenie kilkoma kroplami oleju – tylko kilka całkowicie wystarczy.”

Płyta do smażenia jest cienką płytą wykonaną z polerowanej na lustro stali nierdzewnej (8 mm). Temperaturę ustawić można w zakresie od 60 do 300°. Nadmiar płynów zbierany jest w zbiorniku, co pozwala na łatwe czyszczenie po użyciu.

Country – Kuchnia wielofunkcyjna, która ogrzewa cały dom

 

„Moja kuchnia wielofunkcyjna typu Country jednocześnie gotuje i ogrzewa dom. Jest to funkcja, którą posiadają wszystkie tradycyjne kuchnie wielofunkcyjne, ale nie ogrzewam tylko pomieszczenia, w którym jest zainstalowana, ale całe mieszkanie.”

Beppe wybrał wersję „Thermo” kuchni wielofunkcyjnej, która poza tradycyjnymi funkcjami gotowania zaprojektowana została, aby umożliwić integrację z domowym systemem ogrzewania. Ciepło generowane w komorze ogniowej pomaga ogrzać wodę w kaloryferach lub, jak w przypadku mieszkania Beppe, system ogrzewania podłogowego. Dzięki integracji wymiennika ciepła oraz systemu magazynowania (zbiornik ciśnieniowy), można również ogrzewać wodę w mieszkaniu.

„Jestem całkowicie samowystarczalny przez całą zimę dzięki systemowy, który jest zarówno ekonomiczny, jak i przyjazny środowisku.”„Urządzenie posiada komorę spalania, która ma 50 cm głębokości. Może ona zmieścić całkiem duże kłody drewna, więc nie muszę stale podsycać ognia. Żar zwykle utrzymuje się do 6 godzin od załadowania.

Ponadto, szeroka tacka na popiół jest szczególnie poręczna: muszę opróżniać ją jedynie co 2-3 dni.”

IMG_6966 v2 s 440x6601_2

Produkty marki J.Corradi sprzedawane są tylko przez wybranych partnerów handlowych firmy Wentor. Masz pytania? Napisz lub zadzwoń!

 

Doradca techniczno-handlowy marki J.Corradi:

Arkadiusz Kasica
tel. 535-408-989
e-mail: a.kasica@wentor.pl

marketing internetowy