pellet

Co to jest pellet?

Pellet jest paliwem opałowym powstałym ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych: trocin, wiór, zrębków. Wykonany jest w postaci granulatu. Pellet ma wartość opałową taką jak drewno, niską wilgotność, w czasie spalania powstaje z niego niewielka ilość popiołu.

Wydajne ciepło zamknięte w granulkach

pellet

Czysta energia

Pellet jest czystym i wygodnym paliwem do kominków, piecyków i kotłów. Ma dobrą kaloryczność i zostawia mało popiołu, np. z 1 tony spalonego pelletu zostaje około 6 kg popiołu.

pellet worki

Ekologiczne paliwo

Tanie oraz proste w przechowywaniu paliwo. Pakowane jest w workach po 15 kg dla łatwego załadunku paliwa do urządzenia. Z tych powodów jego użycie jest bardzo wygodne.

pellet

Użycie pelletu

Pellet wsypujemy do zasobnika umieszczonego wewnątrz piecyka. Do paleniska dostarczany jest automatycznie oraz automatycznie jest zapalany (w przeciwieństwie do drewna i węgla).

Po co mi urządzenie na pellet?

To bardzo dobre pytanie. Najprościej można powiedzieć, że do taniego, ekologicznego i wygodnego ogrzewania pomieszczeń. Piece na pellet są automatyczne i można je programować. To miłe uczucie, gdy wstajesz rano zimą lub przychodzisz do biura i czeka już na Ciebie przyjemne ciepło o temperaturze jaką lubisz. Przy okazji możesz cieszyć się widokiem ognia, który daję nam naturalną energię tak jak światło słoneczne.

pellet

Wygodne ogrzewanie, na które Cię stać

Wg naszych statystyk koszt ogrzewania domu przez całą zimę w zależności od powierzchni wynosi: 
– 50 m² – 1 tony peletu, ok. 900 zł (dotyczy mieszkania)
– 100 m²  – 2 tony peletu, ok. 1800 zł
– 150 m²  – 3 tony peletu, ok. 2700 zł
– 200 m²  – 4 tony peletu, ok. 3600 zł
– 250 m²  – 5 ton peletu, ok. 4500 zł

Dotyczy to całej zimy w polskich warunkach pogodowych. Z zachowaniem czystości i wygody. Z czystą kotłownią, która może być również pralnią i 10 minut tygodniowo na obsługę. Oczywiście w nowo budowanych lub po modernizacji termicznej domach.

(dane statystyczne uśrednione, mogą się różnić)

pellet