Biżuteria na pellet – piecyk kaflowy Sergio Leoni

piecyk kaflowy na pellet

Sergio Leoni – Maria Sofia piecyk kaflowy na pellet

Kaflowy piecyk na pellet Sergio Leoni, który został precyzyjnie zaprojektowany w każdym szczególe – niczym biżuteria, w której odbija się światło, dzięki czemu rozświetla pomieszczenie na różne sposoby. Okrągły, prosty, minimalistyczny kształt wzbogacony jest trzema mosiężnymi lub niklowanymi pasami, które pogłębiają efekt rozświetlenia i nadają piecykowi arystokratyczny wygląd. Metalowa krata na górze nawiązuje do wykończeń elementów frontalnych, tworząc oryginalny efekt geometryczny. 

Projektantka Monica Graffeo piecykiem Maria Sofia inauguruje nową serię, która pojawi się obok oryginalnych modeli autorstwa mistrza Sergia Leoniego: „W kolekcjach Leoniego obserwujemy przedmioty, które do nas mówią, opowiadają historie. Aby w harmonijny sposób dołączyć do świata tych ponadczasowych modeli, postanowiłam wybrać formę archetypiczną i opracować przede wszystkim powierzchnię, fakturę, waloryzując rzemieślniczą wiedzę firmy na temat pracy z ceramiką.”

pelletowy piecyk kaflowy

Piecyk kaflowy kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe, sprzyjające naturalnemu widokowi płomienia. Przednia szyba jest bardzo duża, jedna z największych, jakie spotykamy w piecykach na pellet na rynku, co pozwala na pełną wizję ognia.

Palenisko jest w 100% hermetyczne, rozwiązanie to wprowadzono we wszystkich nowych produktów MCZ Group. Maria Sofia to piecyk szczelny, w którym pellet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność  i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach, także tych należących do klasy A. Inteligentny system spalania Active+. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu.

Maria Sofia występuje w wersji Air, co oznacza, że ogrzewa on jedno pomieszczenie za pomocą nadmuchu. Piecyki z tej serii są idealne do ogrzewania małych i średnich pomieszczeń.

Piecyk kaflowy został wyposażony w funkcję (NO AIR), która pozwala na całkowite wyłączenie wentylatorów w celu uzyskania absolutnej ciszy w pomieszczeniu oraz ogrzewanie tylko poprzez konwekcję. Wyprowadzenie spalin z tyłu piecyka.

piecyk z kaflami
piecyk kaflowy
piecyk na pellet z kaflami
koza piec z kaflami
kaflowy kominek
kominek wolnostojący z kaflami
piecyk wolnostojący kaflowy
wolnostojący włoski piecyk

Piecyk kaflowy sterowany smartfonem – system sterowania Maestro

Od dziś sterujesz piecykiem kaflowym za pomocą swojego smartphona lub tabletu. Piecyk jest sterowany za pomocą aplikacji, co czyni go bardziej intuicyjnym i łatwiejszym w obsłudze niż tradycyjny pilot. Wystarczy zainstalować aplikację w smartphonie lub tablecie, dzięki czemu można nim sterować zarówno w domu jak i w podróży.

W przypadku Maestro jest to pakiet całościowy. Nie ma innych dodatkowych kosztów związanych z zestawem Wi-Fi, który zazwyczaj jest akcesorium, które można nabyć i zainstalować oddzielnie. Standardowo jest wyposażony w wbudowany moduł podwójnego Wi-Fi i można go łatwo podłączyć do smartfona, tabletu lub sieci domowej. Alternatywą dla korzystania ze smartfona jest opcjonalny ręczny pilot zdalnego sterowania, z zainstalowaną aplikacją.

Ponadto, w przeciwieństwie do piecyków z wbudowanym czujnikiem temperatury otoczenia, Maestro może być dostarczony z zewnętrznym mini czujnikiem Wi-FI, który można umieścić w dowolnym miejscu, dzięki czemu można ustawić żądaną temperaturę w każdym pomieszczeniu.